آنتونی رابینز : با این استراتژی، تصمیم گیری های خود و زندگی خود را کنترل کنید.

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس

: یک استراتژی فوق العاده برای تصمیم گیری!

۱- قدرت انتخاب

نیروی بی نظیری که کیفیت زندگی ما را شکل می دهد چیست ؟ ما چه قدرتی داریم که می تواند همه چیز را تغییر دهد؟ همانطور که من و شما هر دو می دانیم، پاسخ قدرت انتخاب و تصمیم گیری است. در طول ۳۰ سال گذشته من افتخار همکاری با  گروه فوق العاده متنوع از مردم، از روسای جمهور کشورها تا ورزشکاران حرفه ای، از مدیران تا مادران و همچنین اعضای گروه مدیران موفق کسب و کار را داشته ام.. من فرصت منحصر به فردی برای دیدن مردم در میان چالش های واقعی داشته ام، از ورزشکار حرفه ای که می خواهد مقام قهرمانی خود را  مجددا بدست آورد، تا مدیر کسب و کاری که می خواهد برای گسترش نفوذ خود تلاش کند و یا رهبر سیاسی که با یک تصمیم مشکل دست به کریبان است.

ممکن است من همه تصمیماتی که افراد می گیرند را ندانم، اما پس از کار با بسیاری از مردم و مشاهده الگوهایی که باعث موفقیت یا شکست آنها می شود، تنها چیزی که من مطمئن شده ام این است که : این تصمیم گیری های ما است که کیفیت زندگی ما را تعیین می کند، نه شرایط ما. نگاهی به زندگی خود بیندازید! آیا شما همان جایی هستید که می خواهید؟ آیا شما از لحاظ سلامتی و یا موقعیت مالی در شرایط امنی قراردارید و آیا در روابط خود به اندازه ای که می خواهید شاد هستید؟ و یا حتی اگر همه چیز خوب است، آیا شما در تلاش برای رسیدن به مزایای بیشتر هستید؟ شاید احساس می کنید که به رغم کامیابی هایی که داشته اید ، موفقیت های بیشتری نیز وجود دارد که به دلایلی هنوز به آنها نرسیدید. ذهن شما بطور غریزی ممکن است به سرزنش وضعیت اقتصادی و یا بازار مسکن بپردازد، ، و یا تمام تقصیرات را به گردن شرایط ناعادلانه  اجتماعی بیاندازد.

پیش از اینکه ذهن ما به این افکار دامن بزند، باید جلوی آن را بگیریم و به جای آن به این نکته توجه کنیم که ما امروز در موقعیت فعلی مان قرار داریم به دلیل تمام تصمیماتی که در گذشته گرفته ایم، تصمیماتی که در مورد اولویت هایمان گرفته ایم و همچنین تصمیماتی که در مورد اینکه چه کاری را باید انجام دهیم، گرفته ایم. برای مثال، اگر کسب و کار  حرفه ای شما تحت تاثیر بحران اقتصادی قرار گرفته، شما احساس می کردید که مجازات شده اید و یا فکر می کردید برای پیدا کردن یک راه حل جدید به یک چالش دعوت شده اید؟ اگر فکر کنید که مجازات شدید، در آن صورت حتما دست از هر تلاشی برای حل مسائل می کشید. برعکس اگر فکر کنید که در باطن هر اتفاقی که برایتان می افتد خیری نهفته است و این چالش برای قوی تر شدن شما در مقابلتان قرار گرفته، در این صورت تمام قوای جسمی، فکری و معنوی خود را جمع می کنید تا بر این مشکل غلبه کنید. باید فکر کنید که امروز چه اقدامی را می خواهید در مورد کارتان انجام دهید؟ آیا شما قصد رها کردن آن را دارید؟ مهم نیست که ما در گذشته چه تجربه ای داشته ایم. تاریخ ما، سرنوشت ما نیست. همه ما امروز قدرت گرفتن تصمیم جدید برای آینده را داریم و همین تصمیم است که می تواند آینده ما را تغییر دهد و در زندگی مان تحولی دلخواه ایجاد کند. فراموش نکنید که عدم انجام عمل نیز خود به نوعی تصمیم گیری است و آینده ما نیز تحت تاثیر آن قرار می گیرد.

قدرت انتخاب

۲- تجربه

بیایید از نگاه دیگری نیز به این مسئله نگاه کنیم : در بسیاری از موارد موفقیت نتیجه قضاوت صحیح است. قضاوت خوب نیز یکی از نتایج تجربه است. و در مورد تجربه چطور؟ بله، تجربه اغلب در نتیجه قضاوت بد و در واقع شکست است. بنابراین این یک قانون امیدوارکننده برای شماست : تجربه به دست آمده از قضاوت اشتباه و تصمیم گیری های ناشی از آن تجربه به طرز باور نکردنی ای با ارزش اند! پس خودتان را برای تصمیمات ضعیف و اشتباهی که در گذشته گرفته اید آزار ندهید و عمر خود را با سرزنش خودتان تلف نکنید.به جای این کار از تجربیاتتان درس بگیریددرس های ارزشمند.. واقعا، تجربیات ناشی از نرسیدن به هدف یکی از بهترین راه های یاد گیری ماست. هنگامی که مردم موفق شوند، جشن می گیرند اما هنگامی که آنها شکست بخورند، می اندیشند. دقیقا اینجا نقطه ای است که باید از خودتان بپرسید : چه کار متفاوتی می توانم انجام دهم؟ ما تنها از طریق ارزیابی خود می توانیم یاد بگیریم که چگونه بهتر تصمیم گیری کنیم. بنابراین، هنگامی که شما اشتباه می کنید، از آنها درس بگیرید. از تجربه خود برای بهبود قضاوت و درنتیجه تصمیم گیری بهتر استفاده کنید.

هر چیزی که در زندگی شما اتفاق می افتد – چه شما را هیجان زده کند و چه شما را به یک چالش دعوت کند- با یک تصمیم آغاز می شود. زندگی شما نتیجه تصمیماتی است که گرفته اید و اعمالی که بر اساس آن تصمیمات انجام داده اید. تصمیم گیری های مختلف نتایج متفاوتی را تولید می کند. اگر شما می خواهید مسیر زندگی خود را کنترل کنید ، باید تصمیم بگیرید به طور مداوم تصمیمات خوبی اتخاذ کنید. توجه کنید که تنها یک تصمیم نمی تواند تمام زندگی شما را بسازد، بلکه شما باید یاد بگیرید که بطور مداوم تصمیمات و درنتیجه زندگی خود را اصلاح کنید. امروز در مورد سال های آینده زندگی خود تصمیم بگیرید. تصمیمات شما حتی شخصیت شما را می سازند. بطور کاملا شفاف تصمیم بگیرید که می خواهید چگونه باشید و زندگی شما پس از انجام این تصمیمات در چه سطحی قرار داشته باشد. این شفافیت به شما کمک می کند تا برای رسیدن به اهدافتان در مسیر صحیح قرار گیرید. استانداردهای شما از زندگی ایده آل چیست؟ شما از زندگی چه انتظاری دارید؟ اگر کیفیت زندگی برایتان مهم است و می خواهید زندگی خود را به بالاترین سطح برسانید همین امروز تصمیم بگیرید!

http://www.success.com

نوشته تصمیم گیری های خود و زندگی خود را کنترل کنید. اولین بار در شگفتی پدیدار شد.

نویسنده : علی حسن پور بازدید : 58 تاريخ : جمعه 4 اسفند 1396 ساعت: 3:22
برچسب‌ها :