این ۷ تکنیک را یاد بگیرید تا اشتباهات خود در زندگی را جبران کنیم

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس
عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس عنوان عکس

غلبه بر

بیشتر اشتباهات آنگونه که به نظر می رسند بد نیستند. یک نفس عمیق بکشید و به حرکت رو به جلوی خود ادامه دهید.
اشتباهات (به خصوص آنهایی که باعث می شوند تا مدت ها پس از آن گریه کنید) قادرند به ما القا کنند که ما تنها یک قدم به جلو رفته ایم ، در مقابل ۲۰ قدم به عقب برگشته ایم.

ما می توانیم در آنالیز رخداد اشتباهاتمان ناتوان گردیم ، زیرا مغز این حقه را به ما می زند که این راه آنقدر بازگشت ناپذیر است که نمیتوانیم آن را پشت سر بگذاریم. اما این خبر خوب را به شما می دهیم که شما می توانید بر اشتباهاتمان غلبه کنیم، زیرا بیشتر اشتباهات هیچگاه آنگونه که به نظر می رسند بد نیستند.
از اعضای جوان گروه مشاورین موسسان شرکت ها خواستیم که بگویند چگونه با اشتباهات کنار می آیند و یاد می گیرند که آنها را پشت سر بگذارند و در آینده آن را بهتر انجام دهند.

و این هم چیزهایی که گفتند :

۱- به این فکر کنید که چرا این اشتباه را انجام داده اید

وقتی من یک اشتباه می کنم ، شرایط روحی و احساسی که منجر به این تصمیم اشتباه شد را مورد ارزیابی قرار می دهم. در برخی موارد متوجه می شوم که تصمیمی از روی ترس گرفته ام. اگر اینگونه باشد دنبال این می گردم که این ترس از چه نوعی است و یک مدل فکری از آن را برای خودم ایجاد می کنم و به خود زمان می دهم تا به آن واکنش نشان دهم و امیدوارم که در آینده (با بوجود آمدن شرایط مشابه) بتوانم این احساس را تشخیص دهم و از اینکه خودم را تحت تاثیر قرار دهم جلوگیری کنم.

۲- دسته بندی مجدد

اشتباهات اجتناب پذیرند و برای هر کسی اتفاق می افتند. وقتی من کار اشتباهی انجام دهم از آن به عنوان زمانی برای تامل و دسته بندی مجدد کارها استفاده می کنم. بسته به اینکه چه چیزی در حال رخ دادن است و به عنوان مثال از میز کارم آنطرف تر می روم. روزم را زودتر به پایان می رسانم و یا برای یک گردش کوتاه مدت برنامه ریزی می کنم.
این زمان به من این شانس را می دهد که از احساسات منفی درون خود رهایی یابم و شروع کنم به فکر کردن در مورد اینکه چه کار متفاوتی می توانم انجام دهم تا دفعه بعد نتیجه متفاوت بگیرم.

۳- به احساسات اجازه ورود ندهید

من معتقدم که موفقیت در این زمینه این است که به احساسات اجازه ورود ندهید. مشکلات اغلب در ذهن ما بزرگتر از اندازه واقعیشان هستند.
به جای غلتیدن در اشتباهتان روی این تمرکز کنید که چگونه می توانید موضوع را حل کنید.
درست زمانی که شروع به انجام کارهایی می کنید تا مساله حل شود احساس بهتری پیدا خواهید کرد و احساس می کنید که دوباره همه چیز تحت کنترل است.

۴- حرکت کنید

گرچه اشتباه فاجعه بار است، من معمولا روی هدف بعدی که در لیست دارم تمرکز می کنم که شاید به حل اشتباه کمک کند.
بعد از اشتباه که به نظر فاجعه بار می رسیدند، به این نتیجه رسیدم که بعضی اشتباهات برگشت ناپذیرند.

۵- دنبال نتیجه مثبت باشید

اشتباهات اتفاق می افتند و نمی توانیم با ترس از اینکه مبادا اشتباه کنیم، زندگی کنیم. وقتی اشتباهی صورت می گیرد مهم این است که دلیل وقوع آن را پیدا کنید و اینکه یاد از وقوع دوباره آن جلوگیری کنید.
همچنین مهم است که نتیجه مثبت را از وقوع این اشتباه بیابید. جهش به حالت اولیه دشوار است. اما شما جهش به عقب خواهید داشت آن هم با تجربیاتی پیش از قبل.

۶- مساله را حل کنید

من نمی توانم به عقب برگردم بدون اینکه اشتباه را درست کنم و مساله حل شود، حداقل به میزان ممکن.
این به معنی رجوع به فردی است که خودش مشکل مرا دارد و روی اشتباه من تاثیرگذار است. یا جایی مناسب که به خوبی مشکل من قابل درک است.

۷- مطمئن شوید که این اشتباه دوباره اتفاق نمی افتد

بدترین اشتباه در زندگی یا کار این است که یک اشتباه را دوباره تکرار کنید. علاو۶ بر اینکه از اشتباه خود درس بگیرید ، پروسه ای بچینید و با افراد و دوستان تاثیرگذار خود به بحث بنشینید تا مطمئن شوید که آن اشتباهات دوباره تکرار نمی شوند. همچنین بر سر این مساله با خودتان دوئل نکنید. همه ما اشتباه می کنیم، ایجاد تفکر مثبت و جلوگیری از اشتباهات زمان می برد.

 

منبع :  http://success.com

نوشته این ۷ تکنیک را یاد بگیرید تا اشتباهات خود در زندگی را جبران کنیم اولین بار در شگفتی پدیدار شد.

نویسنده : علی حسن پور بازدید : 21 تاريخ : جمعه 4 اسفند 1396 ساعت: 3:22
برچسب‌ها :